Az üveg és a műanyag palackok környezetvédelmi szempontból nézve.

  • Az üveget évszázadok óta használják, mivel az volt az egyetlen lehetőség, ma már viszont elsősorban a marketing miatt használják. Exkluzívnak tűnik.
  • De vajon környezetbarát az üveg? Nem igazán!  - Az üvegpalackoknak csak 20%-át hasznosítják újra (egyes országokban ez 0%), így a többi üvegpalackból hulladék lesz.  - Az üveghulladék nagy lerakóhelyekre kerül valahol vidéken, ami nagyon káros a környezetre.  - Az üveggyártás sok energiát fogyaszt, mivel 1400–2000 °C-ot kell használni, így az előállítás nem környezetbarát.  - A sötét üveg a legjobb az olyan tartalmaknak a fénytől való megvédésére, mint például a halolaj, a BalanceOil, stb.), de ehhez az üveggyártásban olyan összetevőkre (nehézfémekre) van szükség, amelyek szennyezik a környezetet.  - Átlátszó üvegpalackok esetén egy további papírdobozra is szükség van, hogy megvédje annak tartalmát a fénytől, ami plusz hulladékot jelent.  - Az üvegpalackok nehezek, ezért a szállítás több energiát igényel, mint a könnyebb csomagolóanyaggal ellátott termékek szállítása.  - Az üveggyárakat manapság a nehézfémek és az egyéb adalékanyagok használata miatt a környezetre veszélyesnek tekintik.
  • A műanyagot ma már gyakrabban használják az élelmiszerek csomagolásához környezetvédelmi megfontolásokból. Csak térjen be bármelyik élelmiszerboltba és nézze meg, miben árulják az üdítőket, az ásványvizet, a joghurtot és a tejet... A svéd állami bormonopólium azt a célt tűzte ki, hogy környezetvédelmi okokból csökkenteni kell a felhasznált üvegek mennyiségét, és a bor 30%-át PET-palackokba kell tölteni.
  • Vajon a műanyag környezetbarát? Igen, még ha nem is tökéletes.  - PET: Polietilén-tereftalát - a PET egy olyan műanyag, ami jobb a környezet szempontjából. Újrahasznosítható, így új műanyag termékeket lehet belőle készíteni, vagy felhasználható ruházati anyagok (gyapjú) készítésére is.  - Sok országban a PET újrahasznosítása jól működik, más országokban nem annyira.  - A nem újrahasznosított PET-et a háztartási hulladékkal elégetik, ennek végterméke csak CO2, víz és energia - Az elégetett PET energiát termel, amelyet az áramszolgáltatásban vagy fűtésre használnak, ami egy pozitív dolog.  - A PET-palackok gyártása szintén energiát igényel, de sokkal kevesebbet, mint az üvegeké.  - A PET-termékek könnyűek, ezért kevesebb gázolaj vagy benzin kell a szállításhoz.
  • A Zinzino PET-palackok - Tanúsított GMP minőségűek (a GMP orvosi minőséget garantáló minőségbiztosítási rendszer, így rendelkezik minden szükséges tanúsítvánnyal).  - Tanúsított szűz alapanyag minőségűek (nem újrahasznosított anyagok), illetve tanúsítottan élelmiszer minőségűek.  - Tanúsítvánnyal rendelkeznek arról is, hogy hosszabb távon, például 5 éven keresztül nem oldódik ki belőlük semmilyen káros vegyület a palack tartalmába.  - Bizonyítottan biszfenol-mentesek.  - Légzáróak, mint az üveg, megvédve az olajat az oxidációtól, így a bennük lévő tartalom sok éven át megőrzi tökéletes minőségét.
  • Összefoglaló:  A BalanceOil minősége szempontjából: a PET-palack megóvja a beletöltött tartalmat, ezért ugyanolyan jól megőrzi a tökéletes minőséget, mint az üveg. De szélesebb környezetvédelmi szempontból is sokkal jobbak a PET-palackok, mint az üveg, ezért a Zinzino választása nyilvánvalóan a PET-palackokra esett.
Zinzino
The post is closed to further comments.